W dniach 13-14 listopada na UW odbędzie się wydarzenie „Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń kosmiczna”. Spotkanie poświęcone będzie możliwościom uzyskania finansowania w ramach konkursów programu Horyzont 2020.

Celem Międzynarodowego Dnia Informacyjnego jest przedstawienie możliwości finansowania projektów w ramach ostatnich konkursów Space programu Horyzont 2020, największego programu UE w zakresie badań naukowych i innowacji. Budżet konkursów to 223 mln euro.

 

Organizatorami wydarzenia (przy wsparciu Komisji Europejskiej) są: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, COSMOS2020plus (Sieć Punktów Kontaktowych SPACE) oraz Uniwersytet Warszawski.

 

Podczas wydarzenia eksperci przedstawią zasady najbliższych konkursów oraz wstępne założenia nowego programu ramowego UE Horyzont Europa, który zastąpi program Horyzont 2020. Uczestnicy będą mieli także możliwość zapoznania się z innymi programami kosmicznymi UE w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej.

 

Częścią wydarzenia są również międzynarodowe spotkania brokerskie, które będą okazją dla uczestników do nawiązania współpracy technologicznej, partnerstwa biznesowego i badawczego w ramach ostatnich konkursów Space.

 

Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Uczestników obowiązuje rejestracja. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia. Informacje w języku polskim dostępne na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego.

 

czwartek, listopad 7, 2019 - 9:27